The Twins Peek

„Bliźniaki” przyszły na świat w czerwcu 2002 roku. Od samego początku liderem formacji był Aleksandr Judakov, główny gitarzysta. To właśnie on wprowadził do zespołu główną wokalistkę, Anzhelę Serkevich – ektrawagancką i zakręconą, aczkolwiek bardzo utalentowaną artystkę. Przez następne pięć lat skład ulegał wielu zmianom i przenosił się z miejsca na miejsce.

Twins Peek

Całkiem niedawno dołączyło do grupy dwóch członków, którzy szybko okazali się niezastąpieni. Pierwszy, Sergei Zolotov – keybordzista, dla którego sens życia  ukryty jest w muzycznej harmonii. Jest to człowiek pełen tajemnic, nieomal ulotny. Drugi, Aleksandr Smirnov, człowiek o ognistym temperamencie i sercu dżentelmena. Niedawno dołączyła także Eugenie Arnieks, grająca na basie tak dobrze, że to aż rozsadza słuchającego, oraz Vladimir Karamishev, który gra na gitarze rytmicznej i czasem pisze także pod natchnieniem swojej muzy.

Gdy postało w Rydze studio nagraniowe, grupa zaczęła tam tworzyć i nagrywać pod nową nazwą: The Twins Peek. Rok 2008 przyniósł pierwszą płytę formacji, festiwal i managera. W maju The Twins Peek wydali album Falling in the Sky, w czerwcu wystąpili na festiwalu rockowym <Powietrze> w rosyjskim Petrozavodsku, a w sierpniu pojawił się Sergei Russak, który został managerem grupy. Następnie powstał pierwszy teledysk, powstawały nowe kawałki, które formacja grała w wielu klubach Rygi, a kariera powolutku nabierała tempa.

Jesienią 2009 Sergeia Zolotova zastąpił młody wirtuoz harmonijki, Nikita Vovniy. Zamiana ta spowodowała, że kapela nabrała zupełnie nowego, unikalnego brzmienia oraz prawdziwie bluesowej intonacji. The Twins Peek to w tej chwili całe spektrum stylów muzycznych: od romantycznych po rock’n’rolla, od ballad po szybkie, hardrockowe kawałki, od bluesa po jazz. W ich tonie i humorze można poznać wyraźny wpływ filozofii muzycznej kultowego Pink Floyd oraz Ten Years After. Muzyka jest bardzo liryczna, co świetnie harmonizuje się z poetyckimi tekstami oraz silnymi kobiecymi wokalami.

www.myspace.com/thetwinspeek