Zydeco Flow

Zydeco Flow

Zydeco Flow

Zydeco Flow – obecnie jedyny zespół w kraju łączący współczesne brzmienie blues/rock z tradycyjnym zydeco czyli, akustycznym, folkowym bluesem wywodzącym się z południa Stanów Zjednoczonych.

Ta muzyczna mieszanka znajduje odzwierciedlenie zarówno w instrumentarium jak i kompozycjach. Tradycję reprezentują w ZF: niski, charakterystyczny głos lidera, akordeon, czyli kluczowy instrument dla stylu zydeco, gitara akustyczna, chórki i harmonijka ustana. To właśnie te brzmienia odpowiadają za folkowo-bluesowy charakter zespołu. Mocy dodają: współcześnie brzmiąca sekcja rytmiczna (bass i perkusja), rockowe gitary elektryczne oraz potężne organy Hammonda i pianina elektryczne. Kompozycje ZF, za które odpowiedzialny jest lider – Adrian Zasada to również mieszanka łącząca tradycje blues-folkowej rytmiki i melodii ze współczesnymi harmoniami, które całości muzycznej dodają niespotykanego kolorytu.

Każdy z członków ZF na co dzień słucha różnej muzyki to też w ich utworach oprócz “korzeni” znaleźć możemy takie gatunki jak rock, pop, country, a nawet jazz. Warstwa liryczna ZF za którą odpowiedzialni są Leszek Czenkusz, Tomasz Hupa i Ewa Bińczyk to przede wszystkim afirmacja życia muzyka estradowego ze wszystkimi jego odcieniami. Wesołe historie o porannych powrotach do domu z gitarą w ręku przeplatają się z gorzkim “zalewaniem” problemów miłosnych, czy refleksjami na temat muzycznej samotności. Tematyka zabawy (mimo konsekwencji) wybija się jednak na pierwszy plan. Jeśli do tego wszystkiego dodamy olbrzymi, słowiański temperament sceniczny i charyzmę wszystkich członków zespołu otrzymamy istny “dynamit muzyczny” – FLOW.

Każdy koncert to dla członków ZF przygoda i traktują to bardzo dosłownie – do miasta w którym grają, wjeżdżają niczym “Siedmiu Wspaniałych” z legendarnego westernu i zawsze robią porządek 🙂 Ich występy wyróżniają się wielką energią, perfekcjonizmem muzycznym, popisowymi solówkami (czasem granymi na kolanach), tańcem, ogólną atmosferą zabawy i wielka charyzmą sceniczną. Dzięki tym czynnikom ZF na długo zapada w pamięci każdego, kto widział ich w akcji na żywo.