OTIS TAYLOR (USA)

Otis Taylor

Otis Taylor

Ten wokalista, gitarzysta, harmonijkarz, bandyżysta, mandolinista i kompozytor jest prawdziwym objawieniem pierwszej dekady bieżącego stulecia w bluesowym świecie. Urodzony w Chicago, wychowany w Denver w stanie Kolorado, przebył długą i krętą drogę na szczyt muzycznej popularności, do panteonu bluesa.
W 2001 albumem White African zaistniał na szerszym rynku, dołączając do najważniejszych współcześnie,  najbardziej cenionych artystów bluesowych. Różnorodność i bogactwo jego muzyki budzi zrozumiały podziw, a jego  trance blues i silny związek z muzyką korzeni potwierdza niewyczerpalny potencjał afroamerykańskiej muzyki.  Taylor opowiada historie ważne, prawdziwe i dramatyczne, nie tylko o miłości i porzuceniu, ale też krzywdzie, przemocy, śmierci i paradoksów afro-amerykańskiej historii.
Wśród jego dziesięciu ostatnich albumów wydanych przez wytwórnię TELARC są m.in. wyróżnione tytułem „Bluesowa płyta roku” przez pismo Down Beat: Double V, Definition of a Circle i Recapturing the Banjo. W tym ostatnim projekcie wzięli udział Corey Harris, Alvin Youngblood Hart – muzycy ci występowali już wcześniej na Rawa Blues Festival. Na początku 2013 roku Taylor wydał swój 13. znakomicie przyjęty album My World is Gone.