Cheap Tobacco

Cheap Tobacco

Cheap Tobacco

Zespół Cheap Tobacco został założony w Krakowie w czerwcu 2010r, jednak dopiero pół roku później, wykrystalizował się jego obecny skład: Natalia Kwiatkowska objęła stanowisko wokalistki, Robert Kapkowski zajął się gitarą elektryczną , gitara basowa wybrała Mikołaja Spendla, a Adam Partyka zasiadł za perkusją.
Pierwszy poważny występ zespołu odbył się podczas koncertu chartytatywnego „Stypendium Bluesroads” pod patronatem Festiwalu Bluesroads w Krakowie.

Osiągnięcia:
– I miejsce, nagroda publiczności oraz nagrody dla najlepszej wokalistki i najlepszego basisty na XXII Festiwalu Blues Nad Bobrem.
– III miejsce na Festiwalu Ryśka Riedla 2012,
– I miejsce na III Autorskim Przeglądzie Rzepa 2012 w Rzeszowie,
– I miejsce na festiwalu Kodex Blues 2012,
– I miejsce na Wetwater Blues Festival 2012,
– I miejsce na Ścinawa Blues festiwal 2012,
– I miejsce na Warta Mississippi Blues 2012,
– nagroda publiczności, II miejsce oraz wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty podczas 2-giej edycji festiwalu Bluesroads w Krakowie.
– tytuł laureata na Galicja Blues Festival 2011 w Krośnie.
– nagroda publiczności oraz II miejsce na festiwalu Las, Woda& Blues 2012,

Zespół współpracował między innymi z Jackiem Korohodą, Jarkiem Śmietaną i Marcinem Hilarowiczem. Od Kwietnia 2011 zespół zagrał już około 50 koncertów między innymi na festiwalu Solo życia w Lublinie, Bluesonalia w Koninie Był Sobie Blues w Tarnowie, Festiwalu Ryśka Riedla w Chorzowie czy Bluesroads w Krakowie 2012. Oprócz tego regularnie występują na krakowskich scenach muzycznych, grając między innymi obok takich zespołów jak: Blue Machine, L’Orange Electrique, Przytuła&Kruk.

Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania. Oscyluje wokół takich gatunków muzycznych jak blues, rock, funk, jednak w prezentowanym materiale można dostrzec, że zespół nie ogranicza się tylko do wyżej wymienionych. Ponadto starają się unikać rutyny w swoich występach, tak więc poza koncertami elektrycznymi, grają czasem akustycznie, a ostatnio we współpracy z sekcją dętą i chórkami.