Na scenie: Sobota, 2019-06-08

Łukasz Łyczkowski & 5 Rano

„To moje życie, to jest mój Rock & Roll”… i tak już 15 lat przyświecają naszej drodze te właśnie słowa.

Witaj Bracie i Siostro!  Jeśli szukałeś tego co w dzisiejszej muzyce niestety już rzadkie, czyli szczerości i prawdy, to trafiłeś znakomicie!

Są dwie drogi do wyboru. Jedna to gonitwa za trendami, nieustanna czujność by być dobrym towarem, kiedy komponowaniu towarzyszy chęć zysku i nastawienie na komercyjny sukces. Druga opcja jest, z praktycznego punktu widzenia, o wiele mniej interesująca, ponieważ nie zawsze przynosi profity, a częściej – atrakcyjną dla nielicznych – satysfakcję tworzenia oraz niestety wiele wyrzeczeń.

I tak 15 lat temu dwaj łagowianie Łukasz Łabędzki i Arkadiusz Jurusz poznali Łukasza Łyczkowskiego i obrali tę trudniejszą drogę i podążają nią nieprzerwanie do dziś.

Któż o zdrowych zmysłach w Polsce połączyłby miłość do muzyki z lat 70. spod znaku legendarnego Woodstocku, klasyki metalu i hard rocka z lat 90., oblanej sosem grunge rodem z Seattle?  I to wszystko dodatkowo zmieszane z pomysłami jedynego w swoim rodzaju duetu twórczego Łabędzki & Łyczkowski. Efekt? Pokręcona szczera i emocjonalna muzyka, którą daremnie od lat ludzie próbowali zaszufladkować. Odwieczne pytanie, które po latach jeszcze bardziej bawi ,,Kto tego będzie chciał słuchać?” ma zawsze tę samą odpowiedź. My chcemy jej słuchać i ją grać, Armia Czarnych Aniołów i ludzie, którzy wypełniają całkowicie kluby i festiwale. Tak, tak, w ciągu 15 lat dorobiliśmy się oddanych fanów i Oni sami was zapewnią, że jesteśmy jedyni, którzy swoich słuchaczy traktują z należytym szacunkiem tworząc rodzinę 5 RANO. Choć nie dla nas blichtr i ułuda tego świata, podbiliśmy wiele festiwali, zagraliśmy z legendami rockowymi w Polsce, nasz Łyczek był najlepszym męskim głosem w Polsce w Voice of Poland i jak wobec tego sukcesu się zachowaliśmy?  Zamiast pokus tego świata wybraliśmy lojalność, braterstwo i prawdę w tworzeniu sztuki. Dowodem jest nowy, drugi w historii zespołu album ,,Korzenie”. Szczery do bólu w warstwie tekstowej, osadzony w riffach wolnych od kalkulacji. Dlatego też został znakomicie przyjęty i pomimo, że wielcy wydawcy, mądre głowy, specjaliści, dziennikarze nie wierzyli w niego okazał się sukcesem. My i nasze Anioły gramy na nosie niedowiarkom i zapełniamy sale klubowe, podbijamy radiowe listy przebojów i koncertujemy w całej Polsce. Więc jeśli jesteś spragniony żywej muzyki, nie zgwałconej przez maszyny i pogonią za trendami i tanim poklaskiem, gdzie zobaczysz pot i łzy na gryfie i serce w tym co wyśpiewane to dobrze trafiłeś.

Witaj, jesteśmy 5 RANO i gramy ROCK & ROLLA !!!


Łukasz Łyczkowski – wokal, gitara akustyczna
Łukasz Łabędzki – gitara
Rafał Siwak – bas
Arek Jurusz – klawisze
Emil Chamarczuk – perkusja