Two Timer

Two Timer

Two Timer

Two Timer powstał pod koniec 2008 roku. Zespół gra elektrycznego bluesa,czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego brzmienia, utrzymanego w stylu lat 60-ych i 70- ych. Swoją muzykę określają jako ”grunge blues on steroids”.

Repertuar koncertowy oparty jest na własnych utworach i kilku coverach, które od początku istnienia TT stanowiły inspirację do rozwijania własnego stylu i tworzenia autorskich kompozycji.

W listopadzie 2013, w trakcie trzech sesji 5-7.11, w Studio Perlazza w Poznaniu zarejestrowaliśmy na żywo (na “setkę”) 13 utworów, 12 autorskich i jeden cover. Materiał ten znalazł się na debiutanckiej płycie, której premiera odbyła się 7 czerwca 2014 roku w Blue Note Poznań.

W lutym 2014 roku do zespołu dołączył Dariusz Nowicki, grający na perkusji. 20 czerwca 2014 zespół wystąpił na Meskalina Blues Festival. 1 Sierpnia 2014 zespół zagrał w Niemczech na festiwalu Blues Open Air Niederlehme. 17 Października zespół zagrał na Jimiway Blues Festival u boku Johna Nemetha i Carlosa Johnsona.

W styczniu 2015 Two Timer reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA.

www.twotimer.pl
www.facebook.com/twotimerband