The Moongang

The Moongang

The Moongang

Grupa The Moongang założona została w 2009 roku przez młodych chociaż już doświadczonych trójmiejskich muzyków. W jej skład wchodzą: Joanna Knitter, Piotr Góra, Karol Kozłowski, Marcin Wądołowski, Hubert Świątek oraz Roman Badeński.
Zespół czerpie inspiracje z wielu gatunków, takich jak soul, blues, jazz czy funky. Jego charakter z jednej strony wyznacza szacunek do rockowej tradycji z drugiej jednak ciągła chęć eksperymentowania.
Grupa może pochwalić się tym, że już w pierwszym roku działalności wystąpiła m.in. na dużej scenie Rawa Blues Festival 2009 w Katowicach, gdzie w 2011 roku zagrała ponownie. The Moongang jest laureatem konkursu zespołów na Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla 2010 w Chorzowie oraz konkursu portalu Fabryka Zespołów również w 2010 roku. Jej nagrania trafiły na płyty prezentujące utwory czołowych polskich zespołów bluesowych “Antologia Polskiego Bluesa” cz. 2 i 3 wydane pod patronatem radiowej Trójki. Nagrania zespołu prezentowane były m.in. na antenie radiowej Trójki oraz Radia Plus.