Red Phone (NL)

Red Phone

Red Phone

Pełny ducha Blues Punk. Seksowny, surowy, z jajami. Czasami dziki i pełen ekstazy, czasem podły, czasem rozmarzony. Zawsze jednak rozpoznawalny. Członkowie zespołu komponują muzykę do gangsterskich filmów i pracują głównie w studiu, ale są znani z pełnych energii występów na żywo.

Pod koniec 2011 roku, tuż przed wydaniem pierwszego, debiutanckiego singla ‘Sonny Boy’ niesławny Holenderski reżyser filmowy, Arne Toonen, zakochał się w muzyce zespołu i zdecydował się użyć jej w jego thrillerze “Black Out”. Muzyka okazała się być strzałem w dziesiątkę a zespół zyskał rozgłos na długo przed pierwszym występem na żywo. Do tej pory członkowie obracali się w kręgach okołobluesowych. Mark i Mathijs spotkali się w 2003 roku i założyli zespół “The Germaphonics”; energetyczne surfrockowe swingujące trio. W tym samym czasie Sean rozpoczął działalność z “Seán Walsh Band”: dobrze prosperujący zespół bluesrockowy, grający w całej Europie. Wydali dwa, dobrze odebrane albumy. Szukając nowych wrażeń muzycy Ci zaczęli jamować i pisać nowe utwory.

The Red Phone jest świeże i gotowe, by wejść do gry! Znają swoje miejsce na scenie…Nie wolno przepuścić żadnej okazji by ich zobaczyć!

Gitara i wokal: Seán Walsh
Bas i chórki: Mathijs Vermeulen
Perkusja i chórki: Mark ‘Tamba’ Kieboom
www.theredphonemusic.com