MIDNIGHT TRAVEL

Zespół Midnight Travel powstał w maju 2005 r. Założycielem kapeli jest Maciej Dobrzyński, który wcześniej grał również w formacjach Midnight Train, Crazy Elephant czy Whisky Band. Spotkanie z basistą, Maciejem Burandtem było początkiem formowania się składu MT. Po kilku próbach i zmianach personalnych na wokalu wreszcie pojawił się Daniel Jendernal, a na perkusji Dawid Pinker. W takim składzie zespół koncertował w kilkunastu pomorskich klubach, dwukrotnie na Festiwalu Bluesowym w Gdyni i Blues Express w Zakrzewie, a także na M.U.Z.A. Festiwal (“Międzygalaktyczna Unia Zajefajnych Artystów”) we wrocławskim klubie Alive. Ponadto MT zarejestrował dwa koncerty w Radiu Pomorza i Kujaw.

Midnight Travel to zespół blues-rockowy, którego muzyka inspirowana jest bluesem i hardrockiem, głównie lat ’70 : Free, Led Zepellin, CCR, Black Crowes,The Allman Brothers Band, Jimi Hendrixa, B.B. Kinga,Freddie’go Kinga, Muddy Watersa, SRV i wielu innych osobistości tej wyjątkowej epoki w dziejach muzyki.

Gościnnie wystąpi Marcin Guzowski, laureat nagrody dla najlepszego gitarzysty Gitariady 2011 oraz najlepszy gitarzysta Festiwalu Blues nad Bobrem 2011 – www.marcinguzowski.com.

www.myspace.com/midnighttravel