JOANNA KNITTER BLUES & FOLK CONNECTION

Joanna Knitter Blues&Folk Connection to nowa grupa grająca muzykę tak popularną w USA, niestety mało znaną w naszym kraju. Są to piosenki pochodzące w większości z początku XX stulecia. Historie morderstw, nieszczęśliwych miłości, opowiadania o zawirowaniach życiowych. Oprócz tego zespół gra swoje kompozycje, ściśle związane z obraną stylistyką.
Blues&Folk Connection działają od 2011 roku. To świeżuteńki projekt, który tworzą muzycy na tyle dojrzali, żeby nie dorzucać do oryginalnej folkowej harmonii dodatkowych susowych i alterowanych akordów 🙂
W piosenkach, które gramy, liczy się prostota i tekst, a co za tym idzie – przekaz emocjonalny. Nie znajdziecie tu rozbudowanych kilkuchorusowych solówek, scatu, czy tzw. “showmeństwa”. Jest szaleństwo, są emocje, jest dobra zabawa. Ale najważniejsza jest muzyka!!!

W skład grupy wchodzą:
Joanna Knitter – wokal
Krzysztof Paul – gitary
Artur Jurek – klawisze, akordeon
Adam Żuchowski – kontrabas
Piotr Góra – perkusja

“Joanna Knitter: Postanowiłam (po długim namyśle) nagrać w końcu płytę i móc koncertować z muzyką zgodną w 100% z tym, co gra we mnie. Nie jest to jazz, nie jest to też funky czy soul. To amerykański folk i jego warianty – czyli blues i country. Materiał pochodzi z dwóch źródeł – połowa to klasyki wczesnej muzyki amerykańskiej (z początku XX wieku). To proste piosenki opowiadające historie morderstw, nieszczęśliwych miłości, tęsknoty za domem. Druga część to moje własne kompozycje wynikające z zamiłowania do muzyki country bluesowej.
Surowe brzmienia, ciekawe harmonie – niby proste, a jednak urzekające, oraz niebanalne teksty – to kwintesencja projektu Blues & Folk Connection.”