Boogie Chilli

boogiechilliBoogie i Chilli? na pozór słowa, które do siebie nie pasują.

No, bo przecież Boogie kojarzy się z czymś przestarzałym, muzyką, która królowała na scenach kilkadziesiąt lat temu. A Chilli? świeżość, ostrość, zaczepność.

A jednak Boogie Chilli to symbioza tych dwóch słów, która na scenie eksploduje z niezwykłą mocą! Z bluesowych doświadczeń Wielkiej Łodzi i bluesowo rockowych Hot Water powstała niezwykła synteza stylistyczna. Z jednej strony wyznacza ją szacunek do bluesowej i rockowej tradycji, a z drugiej ciągła chęć eksperymentowania.

Nie bez powodu zespół jest dużą atrakcją koncertową za każdym razem utwory, grane przez Boogie Chilli brzmią inaczej, bowiem muzycy uwielbiają improwizować i rozwijać swoja muzykę często w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Do tego wszystkiego dochodzi uwielbienie do szorstkości i brudu, które kojarzy się niemal z grunge’owym brzmieniem początku lat 90-tych.

Zespół Boogie Chilli powstał w 2002 roku w Poznaniu. Założyli go doświadczeni muzycy: Maciej Sobczak (gitara), Robert Fraska (bas), Janusz Siemienas (gitara) i Andrzej Kubiak (perkusja). Dwóch pierwszych panów udzielało się w grupie Hot Water, dwóch następnych w zespole Wielka Łódź. 2 lata później w zespole pojawił się harmonijkarz Leszek Paech. Na początku 2010 roku Andrzeja Kubiaka zastąpił Dariusz Nowicki (Hot Water,Izotop)