BOOGIE CHILLI

Boogie i Chilli… na pozór słowa, które do siebie nie pasują. Przecież Boogie kojarzy się z czymś przestarzałym- muzyką, która królowała na scenach kilkadziesiąt lat temu. A Chilli ? – świeżość, ostrość, zaczepność. A jednak… Boogie Chilli to symbioza tych dwóch słów, która na scenie eksploduje z niezwykłą mocą!

Zespół Boogie Chilli powstał w 2002 roku w Poznaniu. Założyli go doświadczeni muzycy: Maciej Sobczak (gitara), Robert Fraska (bas), Janusz Siemienas (gitara) i Andrzej Kubiak (perkusja). Dwóch pierwszych panów udzielało się w grupie Hot Water, dwóch następnych w zespole Wielka Łódź. Dwa lata później w zespole pojawił się harmonijkarz Leszek Paech. Na początku 2010 roku Andrzeja Kubiaka zastąpił Darek Nowicki (Hot Water, Izotop).
Z bluesowych doświadczeń Wielkiej Łodzi i bluesowo-rockowych Hot Water powstała niezwykła synteza stylistyczna. Z jednej strony wyznacza ją szacunek do bluesowej i rockowej tradycji, a z drugiej ciągła chęć eksperymentowania. Nie bez powodu zespół jest dużą atrakcją koncertową- za każdym razem utwory grane przez Boogie Chilli brzmią inaczej, bowiem muzycy uwielbiają improwizować i rozwijać swoją muzykę często w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Do tego wszystkiego dochodzi uwielbienie do szorstkości i brudu, które kojarzy się niemal z grunge’owym brzmieniem początku lat 90-tych.
Ciekawe jest również instrumentarium – niby typowo rockowe: dwie gitary, bas, perkusja, oraz harmonijka ustna, ale…jedna z gitar to dobro, a druga slide. Powoduje to powstawanie ciekawych i często nietypowych brzmień i frapujących harmonii.
Zapraszamy do zakupu naszych płyt – “LIVE TIME BLUES” i “KONCERT” – w Poznaniu w sklepie “Satisfaction” na ul. Półwiejskiej 20 i w księgarni “Akapit” na ul. Dąbrowskiego 96. Można je również zamówić bezpośrednio u nas. Wystarczy wysłać e-mail (zakładka “kontakt”) z adresem wysyłki. Płyta “Koncert” jest również dostępna w sprzedaży na stronie merlin.pl oraz oczywiście na naszych koncertach 🙂
Życzymy przyjemnego słuchania i oglądania 😉
www.boogiechilli.com
www.facebook.com/BoogieChilli