BLUE JAY WAY

Zespół powstał 1 maja 2010 r , z inicjatywy Tomasza Bessera (wokal) i Marcina Korpasa (gitara).Już po miesiącu gry zadebiutowali w gdyńskim klubie “Ucho” na przeglądzie zespołów licealnych Projektor 2010, gdzie zebrali pozytywne recenzje.

Ich muzyka opiera się na klasycznym rocku lat 70′, ale nie boją się eksperymentować z nieco cięższym brzmieniem. Poza Tomkiem i Marcinem szeregi zespołu zasilają : Darek Hermann (gitara), Filip Arasimowicz (bas), Tomek Petecki (perkusja). Każdy z nich wnosi do zespołu coś od siebie, co tworzy koncertową mieszankę wybuchową !

Do osiągnięć Blue Jay Way zaliczyć można występy przed takimi zespołami jak “Mech” czy “Golden Life”. Wystąpili również na festiwalu Yach Film (street video art). Ich największym jak dotychczas sukcesem jest dotarcie do finału R&R Music Festival, – www.festival.rnr.pl/ oraz 4 miejsce w przeglądzie zespołów Gitariada 2011. Muzycy stawiają przede wszystkim na koncertową energię i show sceniczny. Łączy ich pasja do muzyki i pięknych dziewczyn!
www.myspace.com/bluejaywaypl
www.facebook.com/bluejaywaypl